Шуменката Анелия Карагьозян стана шампион на България в категория Жени Елит

Шуменката Анелия Карагьозян стана шампион на България в категория Жени Елит с 15 минути преднина пред миналогодишната победителка в същата дисциплина Христина Козарева на Държавния шампионат по планинско колоездене. В дисциплината крос кънтри двама шуменци взеха участие: Васил Василев стана трети в престижната категория Мъже Елит с време 1:43:51. Организаторите излъчиха отборно класиране, като отборът на Анелия: Колоездачен Клуб Варна, станаха първи, на второ място са габровците от Колоездачен клуб Исполин, а третата купа взеха отново габровци от Колоездачен куб Одрински.
В дисциплината Спускане шуменецът Станислав Милков имаше технически проблеми и контузия по време на тренировките и не успя да вземе участие в квалификациите и в самото състезание.